Sadullah Ergin; Elektronik kelepçe kullanılmalı

Adalet Bakanı Sadullah Ergin dün katıldığı bir televizon haber programında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.
Ceza İnfaz Yasasında yıl sonuna kadar değişikliğe gidileceğini belirten Adalet Bakanı Sadullah Ergin, elektronik kelepçe kullanılmasını da gündeme getirdi.

1 Ekim’deki Türkiye Büyük Millet Meclisi açılış konuşmasında da Cumuhurbaşkanı Abdullah Gül, Tutukluluk sureleri, fiili mahkumiyete dönmesin uyarısını yapmıştı. Adalet Bakanı Sadullah Ergin dün Bu eleştirileri, dikkate alıyoruz. Önemli bir yasa değişikliği hazırlıyoruz diyerek değişiklikleri söyledi.
Buna göre, ABD ve Avrupa’daki gibi tutuklulara elektronik kelepçeli denetim uygulanacak. Böylece ayak bileklerine takılan elektronik bilezikle zanlıların 24 saat boyunca nerede olduğu izlenecek. Zanlılar ihtiyaç olması halinde çağırılacak. Yeri bilindiği için kaçamayacak. Suçlular için hapis cezası yerine ceza süresi kadar okul, hastane, huzurevi gibi kamu kurumlarında çalışma uygulaması getirilecek. Açık cezaevlerine nakil kolaylaştırılacak.

Akla ilk gelen sorular:
Kamuoyunun gündemini meşgul eden davalara bakıldığında tutuklular hakkındaki iddialara karşılık gelen ceza miktarının 10-15 yıllardan başladığını görüyoruz. Bir gazeteci hakkında "terör örgütüne üyelik" iddiası varsa cezanın alt sınırı 8 yıldan başlamıyor mu?

1-İnfaz kanununda 2 yılın altında cezası olanlara doğrudan Açık Ceza İnfaz Kurumlarına gönderme düşüncesi neden yeterince uygulanamadı?
2-Terörle Mücadele Yasasındaki yüksek ceza miktarları AİHM kararlarına göre bile "kaçma şüphesi bulunduğu" kriterini oluşturmuyor mu?
3-Tutukluluğun infaza dönüşmesini ancak "Yargılamanın kısa sürmesi" sağlayabilir. Tutuklama bir tedbir olduğu kadar, bir yaptırımdır da...
4-TCK daki "ertelenemez", "paraya çevrilemez", hatta "HAGB uygulanamaz" örneğin karşılıksız çek davalarında, elektronik kelepçe ne kadar uygulanabilir?

Temel anlayış değişmeden maddeyi değiştirerek sistemin düzelmesi kolay değildir.
Sorunu ceza hukuku prensipleri çerçevesinde kökten çözmek yerine, makyajla kusurları gizlemek sorunu çözmek oluyor şimdi öyle mi?
Deve kuşu misali...

20 yorum:

Adsız dedi ki...

merhabalar
vekaleten şirket çeki keşide etmiş şahısım.
nisan ayında belirsizlikten dolayı uyarlama davası açmadım.
Şirkette hissem yoktu.
YENİ ÇEK YASASI KABULUNDEN ÖNCE KESİNLEŞMİŞ DAVALARIM VARDI.YASANIN KABULUNDEN SONRA DEVAM EDEN DAVALARIMDA AYNI İLDE 2-3 GÜN ARAYLA GÖRÜLEN DAVALARDA BİR X ASLİYE CEZA MAHKEMESİNDE BERAAT VERİLİRKEN Y ASLİYE CEZA MAHKEMESİNDE ADLİ PARA CEZASI VERİLMİŞ.
SONUÇLAR UMUDUMU KIRDI.
AVUKATIM YOK.KAÇAK HALDE YAŞARKEN BU İŞİ NASIL SONLANDIRACAĞIM.ADALETE HUKUĞA GÜVENİM KALMADI.SİTE AVUKAT ARKADAŞLARRINDAN ÖNERİ BEKLİYORUM.
1.DERECE YAKINIM BENİM ADIMA MAHKEMEYE SUNACAĞIM DİLEKÇELERİMİ TESLİM EDEBİLİR Mİ?
EN ÜZÜLDÜĞÜM NOKTA 3167 SAYILI ÇEK YASASI VEKALETEN ÇEK KEŞİDE ETMİŞ ÜCRETLİ ŞAHISLAR LEHİNE DÜZENLENİYOR DİYE BASINA BİLGİ VEREN KOMİSYON BAŞKANLARI
4 SENE ÇALIŞMAYAN KÖŞE BUCAK KAÇAN YAKINLARINA YÜZÜ KALMAYAN ŞAHISLAR NASIL AVUKAT TUTABİLECEKLER.
SİTE AVUKATLARI BİLE MUHABERE YOLU İLE BAŞVURUYA DOSYA BAŞINA 1000 TL İSTİYOR EL İNSAF..........
3 SENE AN VE AN BEKLEDİĞİM ÇEK YASASI ONAYLANDI ÜZERİNDEN 10 AY GEÇTİ HAYATIMDA DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK.
ÇÜNKÜ PARA YOK.

yaman dedi ki...

cüneyt hocam bu niye şu niye oldu diye sormak istemiyorum ama bu şekilde olmuyor sen burda kim nerde beli değil şu işe el atsak birlik olsak gene olmazmı kimse kimseye küsmeye kızmaya hakkı yok ne olmuşsa olmuş şu cenazeyi kaldırsak koktu artık hadi birlik olalım

Cuneyt dedi ki...

vekaletle çek keşide eden Arkadaşım sitede üst köşede bize yazın bölümü var (emailform) bana yaz bir telefon numarası bırak seni ararım
davaların takibi için bir avukat tutalım
birde hangi şehirdesin
bana bilgi ver

Adsız dedi ki...

Cüneyt Bey ben yurtdışında kaçak yaşıyorum.konsolosluğa gitmek bir dert
ben burada yarı aç yarı tok gün geçiriyorum
sitedeki avukatlarla mailleştim 10 dava için 15 000 istiyorlar.
El insaf benim için savunmaya girmeyeceklerini sizin iş kolay muhabere yoluyla işi halledriz diyorlar.
sonuç
ücret ne kadar 15000 tl
babam yaşadığı ilin barosuna gitmiş baronun ücreti dava başına 1000 tl burada yardımcı olmak için siteye eklenen avukat arkadaşlar 10 davaya 15000 tl istiyor.
site admini olarak bilginiz olsun.

aydın dedi ki...

Sayın Cüneyt Bey;
Vekaleten A.Ş çekine imza atmış biri olarak (yönetim üyesi ve ortak değiliz. ) eski kanuna göre alınan ceza yeni yasa gereği düşmesi gerekmiyor mu? Mahkeme İstanbul Beyoğlun da idi. Yardımcı olursanız sevinirim? Dosya 2 sene evvel yargıtaya gönderilip onanmış gelmişti. Ama bu yeni kanun lehe hükümlerinden biz faydalanmalıyız?Cevap alırsak sevinriz. (aydın)

Adsız dedi ki...

Ben Merkezi Aydın Nazillide olan 15.08.2006 tarihinde aniden çıkarılan Motosiklet ithalatında teminat yasasından dolayı, İflas eden OSMANLI Motorun sahibiidim.
Ben aniden çıkarılan yasadan dolayı 1.3milyon usd zarara uğradım, bir okadar da borcun altında kaldım.
Dış Tic. Müsteşarlığı yasa çıktığı tarihten önce ürünleri limana gelen firmalarıkapsamayacak dedi ve bizümitle 6 ay bekledik, beklerkende 193 856 usd ardiye ve demuraj kirası ödedik, beklediğimiz olmadı, 200gün süreli aldıklarıgeçici teminatlarımızı 200 gün bittikten sonra bize iade etmeyip yeni çıkarılan ek bir yasa ile hazineye aktarıldı.
Kısacası tuzak üstünetuzak yaşadık.
Tüm mal varlığımızı kaybedip , oturduğumuzyeri de terkettik.
Piyasan çek alacaklarım olduğu gibi, benim de piyasaya çek borçlarımkaldı,ama bu en az 10 yıllık esnaflığım süresince ödemesini yaptığım en az bin yaprak çekin yanında bir elin parmakları kadar .
Şimdi hapis cezasını savunanlara soruyorum, benim gibi ülkemiz genelinde 200'üaşkın bayive 200 'ü aşkın yetkiliservisi olan bir işadamı hasbel kader insanların zulmü ile başına bir iş geldidiye ,yetmezmiş gibi yaramıza tuz biber eker gibi hapiste mi çürümemiz gerek!
Bu yaşadığımiflastan dolayı Başvurduğum tüm hukukcular haklı olduğum kanısındalar,sadece zamanaşımından dolayı dosyayıtemyize gönderdik,
Eşim ve hastayız, çocularımın eğitimi yarım kaldı, Çocuklarımda öyle bir zeka vardı ki, olmak istediklşeri adam olurlardı, bütün vebali hayatı bize zehir edenlere.
Geçen yıl karşılıksız çek'ten dolayı 6,5 ay hapis yattım,
hala ertelenmiş 5 yıl hapis cezam var, benimde onlarca baimden çek alacaklarım var, bizkimseye hapis cezası çıkarmadık. Adam hapis yatınca elime ne geçecek? Devlete külfetten başka birşey olmaz.
Ayrıca Dünyanın kaç ülkesinde karşılıksiz çekten dolayı hapis cezası var? Lütfen araştırın.
Katılmak istediğimiz Avrupa ülkelerine bakalım.
Lütfen sahtekarlık yapanlarla ekonomik sebeplerden dolayı işi bozulmuş esnafları karıştırmayalım.
Yıllarca şerefimizle Devletimize trilyonlarca vergi verdik, en basidi beni örnek alın, sadece 2005-2006 yılında Devletime en az 4-5 milyon tl vergi verdim, 2005 yılında Kurumlar vergisinde Aydın İlibazında dereceye girdim.
Sahte para basan, sahte çek basanlara tabiki hapis cezası verilsin, Taşeron firma kurup milleti dolandıran sahtekarlarla, garibim esnafı lütfen karıştırmayalım.
Bu konu da Resmi tefeci olan Bankalara kısıtlama getirmeli.
Saygılarımla
İflaszede ve çek mağduru
Feyzi Gülbaş

Adsız dedi ki...

Feyzi Gülbaş yorumunuzu okudum
Türkiyede esnafın durumu içler acısı,ben bu yaşıma kadar yokluk ne demek bilmedim.Çalışırsan dürüstsen azimliysen aç kalmazdın.
şu an çevreme baktığımda boşu boşuna kürek çekmişim onu anladım
Türk halkının oylarıyla iktidar olanlar vatandaşları için değil kendi çıkarları doğrultusunda abd nin istekleri doğrultusunda kararlar alıyor.ESNAFI ÜRETİCİYİ TÜKETİCİYİ NASIL MAĞDUR ETMELİYİM Kİ,PARA EL DEĞİŞTİRSİN MEDOTU UYGULAMAKTALAR
KİM HIRSIZ ARSIZ DOLANDIRICI İLLEGAL YOLDAN PARA KAZANIYORSA KEYİF ONLARDA.İNANIN İSYAN EDİYORUM.
BİZİ BU DURUMLARA SİZİ BU DURUMLARA GETİRENLER SİZLERİN OYLARIYLA İKTİDAR OLANLAR EZASINI BİZLERDE ÇEKİYORUZ.
BİZLER KOMŞUMUZ AÇ YATARKEN TOK YATMAMAYI ÖĞRENEN HALKIN ÇOCUKLARIYIZ.BEN TOPLUM YAPIMIZIN BOZULKDUĞUNU AÇIK VE NET BİÇİMDE GÖRMEKTEYİM.TÜRK AİLE YAPISI TERBİYESİ BOZULDU.ARTIK KOLAY PARA KAZANMA YOLUNA TEŞVİK EDİLİYORUZ.NAMUSU İLE PARA KAZANAN ADAM YARI AÇ YATAN YARIN ENDİŞEİ YAŞAYAN ADAMDIR.BORCUNU ÖDEYEMEYEN ÇIKMAZA DÜŞMÜŞ TACİRE ADLİ PARA CEZASI VEREN MALİYEYE ÖDEYEMEYİNCE HAPİS CEZASINA ÇEVİREN YASAYI HAZIRLAYANLAR MİLLETVEKİLLERİDİR.NE YAZIK Kİ OYLARIMIZLA İKTİDAR OLAN MİLLETİN VEKİLLERİ MİLLETİN ROTASINI ŞAŞIRTANLAR BANKALARIN UŞAKLIĞINI YAPANLARDIR
GEÇMİŞ OLSUN

Adsız dedi ki...

Devlet vatandaşa tuzak kurarmı? Devlet vatandaşı kandırırmı?
Sayın ADALET VE KALKINMA PARTİSİ yetkilileri, Ki ben de AKP'nin Aydın Nazilli İlçesi Kurucu Y.K.Ü. idim, Sayın Başbakan , Başbakan olmadan önce Nazilliye ilk geldiklerinde , Otobüsten inerken kapıda ben karşılamıştım.
Hayatım boyunca haramdan kaçtım, insanlara yük olmamaya çalıştım, ama sayenizde gırlağıma kadar borcun altında kaldım.
Hiç bir zaman ümidimi yitirmedim, Allah doğrunun yardımcısıdır, kimsenin kimsede hakkı kalmayacaktır, bugün güçlü gibi görünen insanların yarınını Allah bilir.
Saygılarımla

Feyzi Gülbaş
Mağdur Firma
Osmanlı Motor
Yetkilisi.
FEYZİ BEY ÇOK MERAK ETTİM
aranızda sürtüşme mi geçti partinizle sizi cezalandırdılar.
gözlemlerimde zıtlaştıkları adamları ezmek için ne gerekiyorsa yapıyorlar.partiye hizmet etmiş olabilirsinz belki siz istedikleri gibi oynamadınız.

Adsız dedi ki...

Unutmayin! Her ozgur insan, bir mahkum adayidir…
www.afistiyorum.com

Adsız dedi ki...

Cüneyt bey merhabalar,
benim başımda büyük bir dert var,%40 ortağı olduğum şirketin % 60 ortağına, karşılığında hiç bir mal ve para almadan, 1,2 trilyon tutarında 26 adet hatır çeki kestim.Kandırıldım.Çekleri 4 farklı bankaya teminat olarak verip karşılığında kredi kullandılar, bankalarda benden davacı oldular, ilk adli para cezam dün çıktı,
size sorum ; bana toplam ne kadar adli para cezası çıkar veya kaç yıl hapis cezası çıkar.
Ben bu beladan nasıl kurtulurum?
Lütfen sizden cevap bekliyorum, teşekkür ederim.

Adsız dedi ki...

Karşılıksız çeklerle 4 yıl evvel açılmış alacak davasını yerel mahkemelerde kazandım.Temyize gitti bugüne kadar beklemekteyim yeni yasayla kazanılmış davaların büyük kısmı bugünki hürriyet gazetesindede belirtildiğü gibi bozularak iade edilmekte tekrar görüşülüp tekrar temyize gidecek yüzbinleri bulan dosyalar zaman aşımına uğrayacak.Kanun adil olmalı ve adeleti zamananında sağlanmalıdır sayın başbakan ve adalet bakanıda aynı fikirde yargıtay 10.daire başsavcısıda aynı konuda muzdarip alacaklılar kötü niyetlilerden nasıl kurtulacak alacağını nasıl tahsil edebilecek merak etmekteyim bu konuda aydınlatıcı olursanız sevinirim.

saygıarımla

Anonymous dedi ki...

Cüneyt bey merhabalar,
benim başımda büyük bir dert var,%40 ortağı olduğum şirketin % 60 ortağına, karşılığında hiç bir mal ve para almadan, 1,2 trilyon tutarında 26 adet hatır çeki kestim.Kandırıldım.Çekleri 4 farklı bankaya teminat olarak verip karşılığında kredi kullandılar, bankalarda benden davacı oldular, ilk adli para cezam dün çıktı,
size sorum ; bana toplam ne kadar adli para cezası çıkar veya kaç yıl hapis cezası çıkar.
Ben bu beladan nasıl kurtulurum?
Lütfen sizden cevap bekliyorum, teşekkür ederim.

Anonymous dedi ki...

Devlet vatandaşa tuzak kurarmı? Devlet vatandaşı kandırırmı?
Sayın ADALET VE KALKINMA PARTİSİ yetkilileri, Ki ben de AKP'nin Aydın Nazilli İlçesi Kurucu Y.K.Ü. idim, Sayın Başbakan , Başbakan olmadan önce Nazilliye ilk geldiklerinde , Otobüsten inerken kapıda ben karşılamıştım.
Hayatım boyunca haramdan kaçtım, insanlara yük olmamaya çalıştım, ama sayenizde gırlağıma kadar borcun altında kaldım.
Hiç bir zaman ümidimi yitirmedim, Allah doğrunun yardımcısıdır, kimsenin kimsede hakkı kalmayacaktır, bugün güçlü gibi görünen insanların yarınını Allah bilir.
Saygılarımla

Feyzi Gülbaş
Mağdur Firma
Osmanlı Motor
Yetkilisi.
FEYZİ BEY ÇOK MERAK ETTİM
aranızda sürtüşme mi geçti partinizle sizi cezalandırdılar.
gözlemlerimde zıtlaştıkları adamları ezmek için ne gerekiyorsa yapıyorlar.partiye hizmet etmiş olabilirsinz belki siz istedikleri gibi oynamadınız.

Anonymous dedi ki...

Feyzi Gülbaş yorumunuzu okudum
Türkiyede esnafın durumu içler acısı,ben bu yaşıma kadar yokluk ne demek bilmedim.Çalışırsan dürüstsen azimliysen aç kalmazdın.
şu an çevreme baktığımda boşu boşuna kürek çekmişim onu anladım
Türk halkının oylarıyla iktidar olanlar vatandaşları için değil kendi çıkarları doğrultusunda abd nin istekleri doğrultusunda kararlar alıyor.ESNAFI ÜRETİCİYİ TÜKETİCİYİ NASIL MAĞDUR ETMELİYİM Kİ,PARA EL DEĞİŞTİRSİN MEDOTU UYGULAMAKTALAR
KİM HIRSIZ ARSIZ DOLANDIRICI İLLEGAL YOLDAN PARA KAZANIYORSA KEYİF ONLARDA.İNANIN İSYAN EDİYORUM.
BİZİ BU DURUMLARA SİZİ BU DURUMLARA GETİRENLER SİZLERİN OYLARIYLA İKTİDAR OLANLAR EZASINI BİZLERDE ÇEKİYORUZ.
BİZLER KOMŞUMUZ AÇ YATARKEN TOK YATMAMAYI ÖĞRENEN HALKIN ÇOCUKLARIYIZ.BEN TOPLUM YAPIMIZIN BOZULKDUĞUNU AÇIK VE NET BİÇİMDE GÖRMEKTEYİM.TÜRK AİLE YAPISI TERBİYESİ BOZULDU.ARTIK KOLAY PARA KAZANMA YOLUNA TEŞVİK EDİLİYORUZ.NAMUSU İLE PARA KAZANAN ADAM YARI AÇ YATAN YARIN ENDİŞEİ YAŞAYAN ADAMDIR.BORCUNU ÖDEYEMEYEN ÇIKMAZA DÜŞMÜŞ TACİRE ADLİ PARA CEZASI VEREN MALİYEYE ÖDEYEMEYİNCE HAPİS CEZASINA ÇEVİREN YASAYI HAZIRLAYANLAR MİLLETVEKİLLERİDİR.NE YAZIK Kİ OYLARIMIZLA İKTİDAR OLAN MİLLETİN VEKİLLERİ MİLLETİN ROTASINI ŞAŞIRTANLAR BANKALARIN UŞAKLIĞINI YAPANLARDIR
GEÇMİŞ OLSUN

Anonymous dedi ki...

Ben Merkezi Aydın Nazillide olan 15.08.2006 tarihinde aniden çıkarılan Motosiklet ithalatında teminat yasasından dolayı, İflas eden OSMANLI Motorun sahibiidim.
Ben aniden çıkarılan yasadan dolayı 1.3milyon usd zarara uğradım, bir okadar da borcun altında kaldım.
Dış Tic. Müsteşarlığı yasa çıktığı tarihten önce ürünleri limana gelen firmalarıkapsamayacak dedi ve bizümitle 6 ay bekledik, beklerkende 193 856 usd ardiye ve demuraj kirası ödedik, beklediğimiz olmadı, 200gün süreli aldıklarıgeçici teminatlarımızı 200 gün bittikten sonra bize iade etmeyip yeni çıkarılan ek bir yasa ile hazineye aktarıldı.
Kısacası tuzak üstünetuzak yaşadık.
Tüm mal varlığımızı kaybedip , oturduğumuzyeri de terkettik.
Piyasan çek alacaklarım olduğu gibi, benim de piyasaya çek borçlarımkaldı,ama bu en az 10 yıllık esnaflığım süresince ödemesini yaptığım en az bin yaprak çekin yanında bir elin parmakları kadar .
Şimdi hapis cezasını savunanlara soruyorum, benim gibi ülkemiz genelinde 200'üaşkın bayive 200 'ü aşkın yetkiliservisi olan bir işadamı hasbel kader insanların zulmü ile başına bir iş geldidiye ,yetmezmiş gibi yaramıza tuz biber eker gibi hapiste mi çürümemiz gerek!
Bu yaşadığımiflastan dolayı Başvurduğum tüm hukukcular haklı olduğum kanısındalar,sadece zamanaşımından dolayı dosyayıtemyize gönderdik,
Eşim ve hastayız, çocularımın eğitimi yarım kaldı, Çocuklarımda öyle bir zeka vardı ki, olmak istediklşeri adam olurlardı, bütün vebali hayatı bize zehir edenlere.
Geçen yıl karşılıksız çek'ten dolayı 6,5 ay hapis yattım,
hala ertelenmiş 5 yıl hapis cezam var, benimde onlarca baimden çek alacaklarım var, bizkimseye hapis cezası çıkarmadık. Adam hapis yatınca elime ne geçecek? Devlete külfetten başka birşey olmaz.
Ayrıca Dünyanın kaç ülkesinde karşılıksiz çekten dolayı hapis cezası var? Lütfen araştırın.
Katılmak istediğimiz Avrupa ülkelerine bakalım.
Lütfen sahtekarlık yapanlarla ekonomik sebeplerden dolayı işi bozulmuş esnafları karıştırmayalım.
Yıllarca şerefimizle Devletimize trilyonlarca vergi verdik, en basidi beni örnek alın, sadece 2005-2006 yılında Devletime en az 4-5 milyon tl vergi verdim, 2005 yılında Kurumlar vergisinde Aydın İlibazında dereceye girdim.
Sahte para basan, sahte çek basanlara tabiki hapis cezası verilsin, Taşeron firma kurup milleti dolandıran sahtekarlarla, garibim esnafı lütfen karıştırmayalım.
Bu konu da Resmi tefeci olan Bankalara kısıtlama getirmeli.
Saygılarımla
İflaszede ve çek mağduru
Feyzi Gülbaş

Anonymous dedi ki...

Devlet vatandaşa tuzak kurarmı? Devlet vatandaşı kandırırmı?
Sayın ADALET VE KALKINMA PARTİSİ yetkilileri, Ki ben de AKP'nin Aydın Nazilli İlçesi Kurucu Y.K.Ü. idim, Sayın Başbakan , Başbakan olmadan önce Nazilliye ilk geldiklerinde , Otobüsten inerken kapıda ben karşılamıştım.
Hayatım boyunca haramdan kaçtım, insanlara yük olmamaya çalıştım, ama sayenizde gırlağıma kadar borcun altında kaldım.
Hiç bir zaman ümidimi yitirmedim, Allah doğrunun yardımcısıdır, kimsenin kimsede hakkı kalmayacaktır, bugün güçlü gibi görünen insanların yarınını Allah bilir.
Saygılarımla

Feyzi Gülbaş
Mağdur Firma
Osmanlı Motor
Yetkilisi.
FEYZİ BEY ÇOK MERAK ETTİM
aranızda sürtüşme mi geçti partinizle sizi cezalandırdılar.
gözlemlerimde zıtlaştıkları adamları ezmek için ne gerekiyorsa yapıyorlar.partiye hizmet etmiş olabilirsinz belki siz istedikleri gibi oynamadınız.

Anonymous dedi ki...

Ben Merkezi Aydın Nazillide olan 15.08.2006 tarihinde aniden çıkarılan Motosiklet ithalatında teminat yasasından dolayı, İflas eden OSMANLI Motorun sahibiidim.
Ben aniden çıkarılan yasadan dolayı 1.3milyon usd zarara uğradım, bir okadar da borcun altında kaldım.
Dış Tic. Müsteşarlığı yasa çıktığı tarihten önce ürünleri limana gelen firmalarıkapsamayacak dedi ve bizümitle 6 ay bekledik, beklerkende 193 856 usd ardiye ve demuraj kirası ödedik, beklediğimiz olmadı, 200gün süreli aldıklarıgeçici teminatlarımızı 200 gün bittikten sonra bize iade etmeyip yeni çıkarılan ek bir yasa ile hazineye aktarıldı.
Kısacası tuzak üstünetuzak yaşadık.
Tüm mal varlığımızı kaybedip , oturduğumuzyeri de terkettik.
Piyasan çek alacaklarım olduğu gibi, benim de piyasaya çek borçlarımkaldı,ama bu en az 10 yıllık esnaflığım süresince ödemesini yaptığım en az bin yaprak çekin yanında bir elin parmakları kadar .
Şimdi hapis cezasını savunanlara soruyorum, benim gibi ülkemiz genelinde 200'üaşkın bayive 200 'ü aşkın yetkiliservisi olan bir işadamı hasbel kader insanların zulmü ile başına bir iş geldidiye ,yetmezmiş gibi yaramıza tuz biber eker gibi hapiste mi çürümemiz gerek!
Bu yaşadığımiflastan dolayı Başvurduğum tüm hukukcular haklı olduğum kanısındalar,sadece zamanaşımından dolayı dosyayıtemyize gönderdik,
Eşim ve hastayız, çocularımın eğitimi yarım kaldı, Çocuklarımda öyle bir zeka vardı ki, olmak istediklşeri adam olurlardı, bütün vebali hayatı bize zehir edenlere.
Geçen yıl karşılıksız çek'ten dolayı 6,5 ay hapis yattım,
hala ertelenmiş 5 yıl hapis cezam var, benimde onlarca baimden çek alacaklarım var, bizkimseye hapis cezası çıkarmadık. Adam hapis yatınca elime ne geçecek? Devlete külfetten başka birşey olmaz.
Ayrıca Dünyanın kaç ülkesinde karşılıksiz çekten dolayı hapis cezası var? Lütfen araştırın.
Katılmak istediğimiz Avrupa ülkelerine bakalım.
Lütfen sahtekarlık yapanlarla ekonomik sebeplerden dolayı işi bozulmuş esnafları karıştırmayalım.
Yıllarca şerefimizle Devletimize trilyonlarca vergi verdik, en basidi beni örnek alın, sadece 2005-2006 yılında Devletime en az 4-5 milyon tl vergi verdim, 2005 yılında Kurumlar vergisinde Aydın İlibazında dereceye girdim.
Sahte para basan, sahte çek basanlara tabiki hapis cezası verilsin, Taşeron firma kurup milleti dolandıran sahtekarlarla, garibim esnafı lütfen karıştırmayalım.
Bu konu da Resmi tefeci olan Bankalara kısıtlama getirmeli.
Saygılarımla
İflaszede ve çek mağduru
Feyzi Gülbaş

Anonymous dedi ki...

Cüneyt Bey ben yurtdışında kaçak yaşıyorum.konsolosluğa gitmek bir dert
ben burada yarı aç yarı tok gün geçiriyorum
sitedeki avukatlarla mailleştim 10 dava için 15 000 istiyorlar.
El insaf benim için savunmaya girmeyeceklerini sizin iş kolay muhabere yoluyla işi halledriz diyorlar.
sonuç
ücret ne kadar 15000 tl
babam yaşadığı ilin barosuna gitmiş baronun ücreti dava başına 1000 tl burada yardımcı olmak için siteye eklenen avukat arkadaşlar 10 davaya 15000 tl istiyor.
site admini olarak bilginiz olsun.

yaman dedi ki...

cüneyt hocam bu niye şu niye oldu diye sormak istemiyorum ama bu şekilde olmuyor sen burda kim nerde beli değil şu işe el atsak birlik olsak gene olmazmı kimse kimseye küsmeye kızmaya hakkı yok ne olmuşsa olmuş şu cenazeyi kaldırsak koktu artık hadi birlik olalım

Anonymous dedi ki...

merhabalar
vekaleten şirket çeki keşide etmiş şahısım.
nisan ayında belirsizlikten dolayı uyarlama davası açmadım.
Şirkette hissem yoktu.
YENİ ÇEK YASASI KABULUNDEN ÖNCE KESİNLEŞMİŞ DAVALARIM VARDI.YASANIN KABULUNDEN SONRA DEVAM EDEN DAVALARIMDA AYNI İLDE 2-3 GÜN ARAYLA GÖRÜLEN DAVALARDA BİR X ASLİYE CEZA MAHKEMESİNDE BERAAT VERİLİRKEN Y ASLİYE CEZA MAHKEMESİNDE ADLİ PARA CEZASI VERİLMİŞ.
SONUÇLAR UMUDUMU KIRDI.
AVUKATIM YOK.KAÇAK HALDE YAŞARKEN BU İŞİ NASIL SONLANDIRACAĞIM.ADALETE HUKUĞA GÜVENİM KALMADI.SİTE AVUKAT ARKADAŞLARRINDAN ÖNERİ BEKLİYORUM.
1.DERECE YAKINIM BENİM ADIMA MAHKEMEYE SUNACAĞIM DİLEKÇELERİMİ TESLİM EDEBİLİR Mİ?
EN ÜZÜLDÜĞÜM NOKTA 3167 SAYILI ÇEK YASASI VEKALETEN ÇEK KEŞİDE ETMİŞ ÜCRETLİ ŞAHISLAR LEHİNE DÜZENLENİYOR DİYE BASINA BİLGİ VEREN KOMİSYON BAŞKANLARI
4 SENE ÇALIŞMAYAN KÖŞE BUCAK KAÇAN YAKINLARINA YÜZÜ KALMAYAN ŞAHISLAR NASIL AVUKAT TUTABİLECEKLER.
SİTE AVUKATLARI BİLE MUHABERE YOLU İLE BAŞVURUYA DOSYA BAŞINA 1000 TL İSTİYOR EL İNSAF..........
3 SENE AN VE AN BEKLEDİĞİM ÇEK YASASI ONAYLANDI ÜZERİNDEN 10 AY GEÇTİ HAYATIMDA DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK.
ÇÜNKÜ PARA YOK.

Bu web sitesinin telif hakkı © karsiliksizcek'e aittir. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
Sitede yer alan yorumlar site ziyaretçilerinin kişisel görüşleridir. Hukuki tüm sorumluluk yorumlayana aittir.
Kullanım Şartlarını incelemek için tıklayınız: Kullanım Şartları
Google Profili | Google+
Copyright © 2012 Karşılıksız Çek